... technolgie zítřka u Vás již dnes

Zdravé světlo

Podle evoluční teorie se náš druh vyvíjel na slunečním světle, které je pro nás zcela přirozené a cítíme se v něm dobře. Před 120 lety většina lidí pracovala venku, dnes však většinu dne trávíme v budovách s umělým osvětlením. Nedostatek slunečního světla může mít za následek celkové oslabení organismu a nahrávat různým neduhům.

Intenzivní využívání umělého osvětlení vyplývá z dnešního způsobu života, který se odehrává stále častěji v uzavřených prostorách nebo v prostorách s minimálním přístupem denního světla. Nutnost umělého osvětlení se tedy stále více stává součástí našeho každodenního života. Avšak složení světelného spektra má značný vliv jak na kvalitu života, tak i na pracovní výkonnost a ovlivňuje celou řadu dalších funkcí organismu.

Umělé osvětlení, jak je známe, je výrazně odlišné od toho "zdravého" přirozeného denního světla. Naši předkové říkali: "Kam nechodí slunce, tam chodí lékař". Proto je tak důležitá kvalita umělého osvětlení, kterou můžeme chápat jako míru jeho podobnosti slunečnímu světlu.

Přinášíme Vám řešení - umělé osvětlení NASLI, které má schopnost z 98% napodobit sluneční svit. Je založeno na principu simulace přirozeného denního světla zdroji umělého osvětlení. Je dalším krokem evoluce v kvalitě umělého osvětlení.

Umělé osvětlení NASLI